Nie bój się komornika – możesz go uniknąć!

 

Wiele osób boi się komorników, ma o nich wiele złych skojarzeń. Jednak tak naprawdę jeżeli masz na swojej głowie komornika z Ursynowa to musisz pamiętać o tym, że dostałeś go nieprzypadkowo. Z reguły firmy zanim skorzystają z usług http://blog-recipe.info/jak-powinien-pracowac-komornik , albo innego komornika to starają się za wszelką cenę załatwić sprawę na własną rękę. Komornik Ursynów to dla nich z reguły ostatni krok.

Jak uniknąć komornika?

Przede wszystkim rozmawiaj – firma z reguły sama zaproponuje Ci różnego rodzaju polubowne rozwiązania. Jednak jeżeli wiesz, że będziesz miał kłopoty z wywiązaniem się z umowy, to możesz samemu zrobić pierwszy krok. Dzięki temu wykażesz się inicjatywą i mniejsze są szanse na to, że firma zdecyduje się skorzystać z usług komornika z Ursynowa.
Musisz wiedzieć, że firmom też nie zależy na tym, żeby nasłać na Ciebie komornika i gnębić Cię. One po prostu chcą odzyskać swoje pieniądze i to co im się należy. Wyobraź sobie, że Tobie ktoś jest winny 1000zł. Też byś chciał odzyskać swoje pieniądze. A wyobraź sobie, że masz firmę i takich osób jest 30, to już jest razem 30.000zł. Właśnie dlatego firmy korzystają z komorników z Ursynowa i innych osób, które pomagają im odzyskać pieniądze.
Jednocześnie osobiście nie znam żadnej firmy, która od razu szła do komornika. Z reguły najpierw wysyłane są przypomnienia, potem jeszcze próby kontaktu i wezwań do zapłaty. Następnie danie ostatecznego terminu zapłaty. A jeżeli to wszystko zawiedzie, to dopiero jako ostatni krok jest korzystanie z pomocy komornika z Ursynowa.
Zamiast obwiniać firmy, postaraj się z nią dogadać.